Panorama - zámek, apartmán, rybník Panorama - zámek, apartmán, rybník Panorama - zámek, apartmán, rybník Panorama - zámek, apartmán, rybník Panorama - zámek, apartmán, rybník Panorama - zámek, apartmán, rybník Panorama - zámek, apartmán, rybník Panorama - zámek, apartmán, rybník Panorama - zámek, apartmán, rybník Panorama - zámek, apartmán, rybník Panorama - zámek, apartmán, rybník Panorama - zámek, apartmán, rybník
×

Lokalita

Obec Nové Hrady leží v údolí říčky Novohradky uprostřed mezi městy Litomyšl, Vysoké Mýto, Skuteč. Má pouze 300 obyvatel, ale je dobře známá díky rokokovému zámku, který je její dominantou. Apartmán se nachází ve výhodném místě uprostřed obce přímo naproti zámku Nové Hrady.

Tipy na výlety

Zámek Litomyšl

Zámek Litomyšl

~ 14 km Najít na mapě:

Renesanční zámek ze 16. století je známý svou sgrafitovou výzdobou s psaníčky nebo figurálními motivy. V roce 1999 byl zapsán na seznam Světového dědictví UNESCO. Kromě jiných akcí se zde od roku 1949 pravidelně pořádá hudební festival Smetanova Litomyšl.

Litomyšlské klásterní zahrady

Město Litomyšl

~ 14 km Najít na mapě:

Kromě zámku, kterým je Litomyšl známá, nabízí spoustu dalších památek (barokní kostely Nalezení svatého Kříže a Povýšení svatého Kříže) i moderní architektury (revitalizace a projekty Josefa Pleskota). Litomyšl je proto často označována jako „moderní historické město“.

Toulovcovy maštale

Toulovcovy maštale

~ 5 km do Boru u Skutče
Najít na mapě:

Toulovcovy maštale jsou přírodní oblastí pískovcových Budislavských skal a borových lesů. Rozkládají se mezi obcemi Proseč, Budislav a Novými Hrady. Region nabízí 150 km cyklostezek, turistických tras v údolích rozmanitých pískovcových útvarů. Spousta turistických tras začíná v nedalekém Boru u Skutče.

Litomyšlská brána

Město Vysoké Mýto

~ 15 km Najít na mapě:

Město bylo založeno králem Přemyslem Otakarem II. v polovině 13. století jako jedno z obchodních středisek na hlavní spojnici Čech s Moravou. Do současnosti se z doby založení dochoval pravidelný půdorys s pravoúhlou sítí ulic a centrálním náměstím, které je téměř čtvercové a patří k největším náměstím v Čechách; a historické jádro města se spoustou architektonických památek.

Pivnická rokle

Pivnická rokle

~ 5 km Najít na mapě:

Nádherná, ale méně známá rokle blízko Toulovcových maštalí překvapí spoustu návštěvníků. V první části cesty roklí turistu čekají spíše popadané stromy a přeskakování z kamene na kámen v korytě potoka. Později se začnou ve větší míře po obou stranách koryta objevovat skalní útvary. Poté návštěvníky čeká nejzajímavější část cesty – šplhání vzhůru po kluzkých improvizovaných "žebřících" z klád úzkými skalními průrvami.

Rozhledny

Rozhledny Toulovcova, Terezka a Borůvka

~ 5 km, 9 km a 10 km
Najít na mapě:

Sdružení obcí Toulovcovy Maštale vlastní a provozuje trojici rozhleden. Nejvyšší z nich, Terezku, lze nalézt na Pasekách, v místní části města Proseče. Toulovcova rozhledna leží mezi obcemi Budislav a Jarošov u Litomyšle a konstrukčně unikátní Borůvka se nachází u obce Hluboká.

Město Polička

~ 22 km Najít na mapě:

Královské město Polička leží v oblasti Českomoravské vrchoviny. Mezi nejznámější památky patří přes 1220 m dlouhé masivní kamenné zdi, které obklopují celé historické centrum města, rodiště Bohuslava Martinů ve věži kostela sv. Jakuba, barokní morový sloup a radnice. Město Polička vlastní také nedaleký hrad Svojanov, který určitě stojí za návštěvu.